FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

5 nejpodivnějších stadionů světa

Nejpodivnější stadionyNejpodivnější stadiony 23.01.2020: V dnešním světě, který je plný moderních stadionů – místem architektonické krásy a místem inovací, obracíme pozornost k jejich tzv. odlišným sourozencům. Od středověkého náměstí až po špičku mrakodrapu, vybrali jsme nejpodivnější stadiony na světě.

A Pro sportovní fandy a nadšence také nabídneme tip na akční kód kde můžete získat aktuální a nabídky ze světa sázení od nejlepších evropských a světových sázkových společností. Nyní přejdeme ke slíbeným jejpodivnějším stadionům světa.
 
 

1. Ottmar Hitzfield Stadium – Švýcarsko


Ve švýcarském městečku Gspon můžete zažít pohled na krásnou hru s krásným výhledem. Místní stadion se totiž nachází úctyhodných 2 000 m.n.m, je pojmenován po majiteli a řadí se mezi nejvýše umístěné stadiony v Evropě.

Stadion je totiž vytesán do horského úbočí, takže pokud míč přeletí sítí, je docela dlouhá cesta jej získat zpět. V této výšce neroste ani tráva, takže stadion musí používat umělý trávník. Díky vysokému umístění stadionu v horách je nemožné, aby se hráči a fanoušci dostali na zápas auty, a proto musejí použít lanovku.

 

2. The Rock Stadium, Abu Dhabi


Ačkoliv tento stadion ještě nebyl postaven, získal již řadu ocenění. Tento působivý stadion s 40 000 místy byl vytesán přímo od ústranní pohoří Jebel Hafeet v Abu Dhabi.

Svým vzhledem může trochu připomínat doupě s hračkami Jamese Bonda, nicméně toto místo má zelené srdce a je konstruováno v souladu s obklopující přírodou bez většího zásahu a narušení konceptu.
 


3. Eidi Stadium, Faerské ostrovy


Domovem malého národního týmu na Faerských ostrovech a obklopen vodou. Tento stadion se nachází mezi Norweiganským mořem a jezerem Niora Vatn.

Hřiště dokonce zaměstnává delegáta na lodi, jehož prací je zachycení všech míčů, které přeletí hřiště a ztrácejí se v moři.

  Eiði. Eysturoy.14. Piazza del Campo, Siena, Itálie


Teď trochu z jiného soudku, abychom nemluvili jen o fotbalových stadionech. Toto středověké náměstí, které je obvykle známé jako krásné historické centrum Sieny, se stává dvakrát ročně nepoznatelným, když se kolem okrajů náměstí konají dostihy Palio di Siena.

Pouze 2 dny v roku a to 2. července a 16.srpna se zde shromáždí 10 koní a jezdců bez sedla. Jsou oblečení v takových barvách, aby reprezentovali 10 ze 17 městských částí. Každého závodu se účastní zhruba 40 000 lidí. Samotný závod trvá obvykle ne déle, než 90 sekund. Jezdci udělají 3 kola a často se stává, že během závodu spadnou z koně právě z důvodu absence sedla.

Pokud jste nadšenci fotbalových utkání a třeba i koňských dostihů, které se neobejdou bez komunity sázkařů, pak Vám můžeme doporučit pravidelně aktualizovaný portál, kde stačí přejít na tento web a získáte tak přístup do největších sázkových kanceláří světa. Můžete se těšit na sázky zdarma, nejlepší výběr kurzů, živé přenosy, aplikace pro chytré telefony a mnoho dalšího. Můžete si třeba vsadit na Liverpool z Anglické Premier League, který je momentálně nejoblíbenějším klubem u sázkařů.
 


5. Estadio Hernando Siles, Bolívie


Nejvýše postavený stadion světa se nachází v hlavním městě Bolívie a jeho umístění je 3637 m.n.m. V roce 2007 udělila FIFA tomuto místu výjimku z pravidel o nadmořské výšce, kde je uvedeno, že žádná mezinárodní hra se nesmí hrát ve výšce přesahující 3 000 m.n.m. aby se mohla účastnit her světového poháru.

Tvrzení o tom, že bolivijské domácí týmy měly výhodu z důvodu nadmořské výšky, mohou mít svá opodstatnění. V kvalifikačních kolech mistrovství světa v roce 2006, 2010 a 2014 měl domácí tým 10 výher, 8 remíz a žádnou prohru.

Čtěte také: Pokud se chcete dozvědět zajímavosti o stadionech z MS 2018 z Ruska, pak doporučujeme přečíst tento článek.
 

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3446© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |