FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Benefice Marka Jankulovského - Bazaly, 8. června v 18 hod.

Ostrava - BazalyOstrava - Bazaly 02.06.2013: V hlavním utkání na Bazalech rozlučky vítěze Ligy mistrů a bývalé hvězdy Baníku, Neapole, Udine a AC Milán proti sobě nastoupí celek Euro 2004 s týmem bývalých spoluhráčů Marka Jankulovského. Fotbaloví fanoušci se mají doopravdy na co těšit. Tým Eura 2004, který vybojoval na evropském šampionátu v Portugalsku bronzové medaile, totiž nastoupí takřka v kompletním složení.

"Den před beneficí hraje naše reprezentace s Itálií, takže mám přislíbené i starty současných reprezentantů Tomáše Rosického, Petra Čecha, Tomáše Hübschmanna nebo Jardy Plašila. Kromě toho přijedou do Ostravy i bývalí reprezentanti a opory národního celku Pavel Nedvěd, Zdeněk Grygera, Jan Koller, Tomáš Galásek, Tomáš Ujfaluši, René Bolf, Vláďa Šmicer nebo samozřejmě i Milan Baroš," uvedl Marek Jankulovski.

Soupeřem reprezentačního celku bude tým bývalých spoluhráčů Marka Jankulovského. "U něj bych nerad jména zveřejňoval, i když mám starty přislíbené. Vím, jak to při podobných akcí chodí, sám jsem se jich několikrát zúčastnil, ale také jsem se musel několikrát z rodinných nebo zdravotních důvodů omluvit. Proto bych u tohoto výběru nerad nyní zveřejňoval jména, aby pak nebyli fanoušci třeba zbytečně zklamaní,"uvedl Jankulovski.

Marek Jankulovski

Je jasné, že na letiště Leoše Janáčka do Ostravy přiletí jeho bývalí spoluhráči z Itálie. "Mám na sobotu objednaný letecký speciál z Milána. Kdo bude sedět na palubě, bych ale nechal nyní ještě otevřené," usmál se Jankulovski.

Na tiskové konferenci v hotelu Mercure ale přesto Marek Jankulovski oznámil, že v červnu na Bazaly přijede bývalá velká hvězda AC Milán Gennaro Gattuso. "Tohle jméno mohu potvdit, v neděli večer jsem s ním mluvil a svou účast na benefici mi potvrdil," řekl Jankulovski.

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso

Sám se na benefici těší. O tom, že ji na Bazalech uspořádá, měl jasno hned v momentě, kdy oznámil konec své aktivní kariéry. "Můj návrat do Baníku dopadl, bohužel, tak, jak dopadl. Věděl jsem, že ostravským fotbalovým fanouškům něco dlužím. A rád bych se s nimi tímto zápasem důstojně rozloučil. Je to i mé poděkování za to, jak mě v průběhu celé kariéry podporovali," dodal Marek Jankulovski.

Vstupné, jehož výtěžek půjde na dobročinné účely, činí 150 korun (hlavní tribuna) a 100 korun (ochozy). Lístky si budou moci fanoušci zakoupit od pátku v síti Ticketpro. Benefice už zná i svého moderátora, kterým bude Libor Bouček.

Stadiony na kterých působil Marek Jankulovski:
Sezóna Klub
Stadion
Kapacita 
1994 - 2000   FC Baník Ostrava Bazaly 17 323 
2000 - 2002    SSC Neapol
San Paolo 72 800 
2002 - 2005
   Udinese Calcio Stadio Friuli 33 667 
2005 - 2011
   AC Milán
San Siro
80 018 
2011 - 2012
  FC Baník Ostrava Bazaly 17 323 

 
  Partneři benefice    

Zdroj: www.FCB.cz | Foto: marek-jankulovski.blogspot.com, Goal.com, Michal Beránek Sport

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4402© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |