FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Bet365 Stadium: Co Víme o stadionu sázkového giganta?

Bet365 Stadium - StokeBet365 Stadium - Stoke 04.07.2019: Stadion s původním názvem Britannia Stadium, který se nachází ve střední Anglii v hrabství Staffordshire ve městě Stoke-On-Trent, nám podle původního názvu napovídá, že se zde nachází snad od počátků vzniku Británie. Tento stadion byl však otevřen 30.srpna 1997 a byl postaven za 14,7 milionu liber a vznikl jako náhrada za stadion Victoria Ground, který byl domovem fotbalového klubu již od roku 1878.

Název Britannia Stadium vznikl na základě sponzorství firmy The Britannia Building Society, která ale časem zkrachovala. Stadion si jméno ponechal, až do roku 2016, kdy území převzalo název po nových sponzorech – největší sázkové kanceláře bet365. Mezinárodní bookmaker bet365 vznikl právě ve městě Stoke-on-Trent a zde se také nachází hlavní sídlo společnosti, které zaměstnává tisíce místních i nemístních lidí. Majitelé bet365 jsou náruživými fanoušky Stoke City klubu, a proto udržují chod investicí do klubu i do stadionu, k čemuž nyní přidali svou světovou značku. Bet365 totiž jako přední světová online sázková kancelář čítá více než 3,800 zaměstnanců a má přes 24 milionu zákazníků po celém světě. Možná by Vás mohl zajímat i lákavý bonusový kód na sportovní sázky.
 
Foto: www.groundhopping.se

Stadion bet365 je díky své poloze a designu považován za jeden z nejošidnějších areálů široko daleko. Je tomu tak díky rozložení tribun, kde severní stání a východní stání je v podstatě spojeno do jednoho tvaru L. Znamená to, že dva rohy hřiště jsou vystaveny větru a dešti, což má za následek ošemetné hrací podmínky ve dnech, kdy si počasí dělá, co chce. A jelikož se nacházíme ve Velké Británii, takových dnů je více, než dost.


V roce 2017 byl dokončen dlouho očekávaný projekt na rozšíření míst k sezení pro fanoušky. Stadion byl tak rozšířen až o více než 1800 míst a nyní poskytne sezení pro 30,089 fanoušků. Dále došlo k přidání skleněného zábradlí z Q-railing jako ochrana do výklenků pro tělesně postižené. Klub v úzké spolupráci s místními architekty se rozhodl pro modernizaci systémem Easy Glass Pro, který umožňuje nerušený výhled na hřiště. Tento systém poskytuje jak kvalitu, bezpečnost, tak jednoduchou instalaci a hodí se pro všechny kluby. Modernizace byla zahájena v únoru 2017 a dokončena byla před zahájením sezóny 2017/2018. Rozpočet na modernizaci byl 6 miliónů liber.
 
Foto: www.groundhopping.se

Stadion má také kompletní konferenční zázemí a stejně jako fotbal, pořádá oslavné ohňostroje a hudební koncerty. Takoví, jako Bon Jovi, Rod Stewart, Elton John nebo Bryan Adams si zahráli na hracím poli v rámci početných letních hudebních koncertů.


Samotný klub Stoke City se svého času stal jedním z nej neoblíbenějších týmů Premier League, díky stylu fotbalu, který zavedl bývalý manažer Tony Pulis. Ten si chtěl vytvořit široký obdiv pod vedením klubu u Marka Hughese. Hughes, bývalý středopolař Manchester United, má toho času pod sebou tým hrající atraktivní fotbal, a mužstvo složené z více vítězných hráčů Ligy mistrů než kterýkoliv jiný tým v lize. Má šanci se Stoke City znovu vrátit do Premier League a vrátit zašlý lesk domácímu poli? Můžete se také mrknout na Fortuna promo kód a fandit.
 

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4380© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |