FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Britannia Stadium, stylový název stadionu Stoke City je již minulostí

Stoke on Trent - bet365 StadiumStoke on Trent - bet365 Stadium 07.11.2016: Od svého otevření roku 1997 nesl stadion Stoke City stylový název - Britannia Stadium. V červnu 2016 propojil stadion své jméno s poskytovatelem sportovních sázek „bet365“ na šest let dopředu, který se také zavázal na modernizaci stánku v průběhu roku 2017. Modernizace se především týká navýšení kapacity o 1 800 míst, které přibydou po vybudování rohové tribuny ve východní části stadionu. Poté bet365 Stadium pojme nově 30 tisíc diváků.

Britannia Stadium nahradil v srpnu 1997 bývalý dlouhodobý domov Stoke City jménem Victoria Grund. Na něm Stoke hrálo od roku 1878, bez mála 120 let! Nutno podotknout, že tento anglický klub, mimo jiné druhý nejstarší na světě (založen 1863), působí na scéně novodobé Premier League teprve od sezony 2008/2009. V roce 1997, kdy se otevíral nový Britannia Stadium, hrálo Stoke First Division – v té době druhá nejvyšší anglická soutěž.

 

Britannia Stadium / bet365 Stadium

Přehled stadionů v Anglii

Zájezdy na Premier League

Foto: Ronnie Macdonald (CC BY 2.0)


Komerční pojmenování stadionů


V Anglii není styl komerčního pojmenování mezi stadiony příliš rozšířený, jméno po svém partnerovi nese zhruba třetina stánků Premier League. Vzpomeňme například na Emirates, Etihad či King Power Stadium. V komerčních názvech fotbalových arén vévodí německá Bundesliga, v níž nese jméno partnera devadesát procent stadionů. Naopak ve Španělsku či Itálii se jmenují snad všechny stánky v historickém duchu, převážně po významné osobnosti svého klubu.

Ve fotbale, ostatně jako v jakémkoliv jiném odvětví, jsou však podstatné peníze. Pronajmout název své arény přinese do klubového rozpočtu nemalé finance na několik let, proto na to mnoho klubů přistoupí. Mnohdy se však dostane vedení do sporu s fanoušky, kteří si stojí za historickým názvem svého domova. V penězích je však mnohdy větší síla. Jsou kluby, kde je komerční pojmenování názvu stadionu absolutně nepřijatelné. Dovedete si představit, že by například fanoušci Liverpoolu nechodili na Anfield, ale do O3 Game Areny? Je zde však ještě varianta – nikdy neříkej nikdy.
   
Foto: Ben Sutherland (CC BY)

Přesně tohle platí u již bývalého Britannia Stadium, dnes již Bet365 Stadium. Tato společnost je jednou z největších firem nabízející sportovní sázky a hazardní hry s přibližně 19 milióny zákazníků v téměř 200 zemích. Svou velikostí na trhu si tak Bet365 může dovolit takovéto marketingové aktivity. Spojení Bet365 a Stoke City však není náhoda, tyto dvě společnosti mají totiž jednoho majitele.
 

FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7457© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |