FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Chelsea bude mít nový stadion

London - Stamford BridgeLondon - Stamford Bridge 09.12.2015: Nový stadion Chelsea vyroste na místě stávajícího stánku Stamford Bridge zhruba za 500 milionů liber. Stadion bude tvořen třípatrovými tribunami s celkovou kapacitou 60 000 diváků. Což je téměř o 20 tisíc míst více než stávající stadion. V případě Chelsea nejde jen o navýšení kapacity, ale o celkovou modernizaci zázemí klubu a jeho okolí. Projekt byl svěřen do rukou světově uznávaných architektů z Bazileje (Herzog & de Meuron).

Architektonicky se nebude jednat o klasický, moderní, oválný plášť stadionu, ale o nepravidelný tvar tvořený 264 cihlovými pilíři, inspirovanými gotickou architekturou. Projekt nyní čeká na stavební povolení, a pokud vše vyjde, stavět by se mělo začít v říjnu 2016. Jestli bude mít stavba hladký průběh, můžeme očekávat Chelsea na novém stadionu v roce 2020.

Podmínky pro výstavbu však nejsou jednoduché - hned za severní a východní tribunou vedou dvě železniční tratě, které budou v konečném důsledku ukryty pod tribunami. Výstavba bude proveden a ve třech etapách. V první fázi budou zbourány samostatně stojící budovy za jižní tribunou. Později bude celý stadion zbourán a prakticky postaven stadion nový včetně okolní infrastruktury.
 

  Photo: <a href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' target='_blank'>www.groundhopping.se</a> Photo: <a href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' target='_blank'>www.groundhopping.se</a> Photo: <a href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' target='_blank'>www.groundhopping.se</a>
Stamford Bridge, Kapacita: 42 055 (Foto: www.groundhopping.se)
 

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 9278© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |