FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Estádio da Luz

SL Benfica
StadionyPortugalsko - Prim. Liga
Estádio da LuzEstádio da Luz

Název: Estádio da Luz

Kapacita: 65 647

Otevření: 2003

Rozměry hřiště: 105 × 68 m

 

Fotogalerie

Vstupenky na fotbal 3D makety stadionů
Photo: <a href='https://de.wikipedia.org/wiki/Benutzer:Wolfgang_Pehlemann'>Wolfgang Pehlemann</a>  (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en'>CC BY-SA 3.0</a>) Photo: Florent Dusonchet (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en' target='_blank'>CC BY</a>) Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz
 

Zajímavosti

Jak se postupem času měnil stadion Benficy Estádio da Luz


Lisabon - Estádio da LuzLisabon - Estádio da Luz02.10.2014: Estádio da Luz byl více než padesát let domovem fotbalistů portugalské Benfiky, než byl v roce 2003 nahrazen novým stejnojmenným stadionem. Výstavba stadionu, také známého jako Estádio de Carnide, byla zahájena v červenci 1953. Ke slavnostnímu otevření došlo o rok později, dne 1. prosince utkáním mezi Benfikou a Portem (1:3). Zpočátku měl Estádio da Luz kapacitu pro 50 tisíc diváků a až s výstavbou třetího parta v roce 1960, byla kapacita navýšena na 80 tisíc.

celý článek


Stadion finále Ligy mistrů 2013/14 - Estádio da Luz


Lisabon - Estádio da LuzLisabon - Estádio da Luz22.05.2014: Letošní madridské finále Ligy mistrů, mezi Realem a Atléticem, se odehraje na domácím stadionu Benficy Estádio da Luz v Lisabonu. Což je tím pravým důvodem si tento stadion představit a podívat se na jeho krátkodobou historii, která se píše teprve od roku 2003. Hlavním důvodem výstavby nového stánku Benficy bylo pořádání Portugalska Mistrovství Evropy 2004. Tento famózní kolos, v překladu znamenající stadion světla, pojme přes 65 000 diváků a s touto kapacitou je Estádio da Luz největším stadionem v Portugalsku.

celý článek


Fotoreport z Estadio da Luz: Návštěva Benficy Lisabon (2012)


Lisabon - Estadio da LuzLisabon - Estadio da Luz21.02.2014: Touto fotoreportáží se vrátíme na zápas portugalské Primeira Ligy. Konkrétně na zápas 27. kola sezony 2011/2012, ve kterém domácí Benfica Lisabon zvítězila proti CS Marítimo Madeira 4:1. Estádio da Luz s kapacitou 65 000 diváků navštívilo v tomto zápase kolem 45 000 diváků. Atmosféra portugalské ligy byla na slušné úrovni. Nejde jí však srovnat například s Premier League či německou Bundesligou. Místo hromadného skandování či častého zpívání chorálu se spíše "jen" fandilo.

celý článek


Maketa Estádio da Luz z 3D puzzle

 

  • Velikost makety: 31 x 24 x 25 cm
  • Materiál: Stadiony jsou vyrobeny z polystyrenové pěny pokryté kvalitním foto papírem
  • Balení: 14 x A4 desek (119 dílů)
  • Všechny díly do sebe jednoduše zapadají a jsou očíslované
  • Není potřeba lepidla a jiných nástrojů
  • Prodejce: NETfotbal.cz

Mapa stadionu

Zobrazení: 31359© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |