FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Fiorentina střádá plány na nový stadion

Florencie - nový stadionFlorencie - nový stadion 12.09.2017: Na dnešní dobu je stadion Fiorentiny již dost zastaralý, podobně jako většina italských stadionů. Oproti porovnání s Evropou je jasné, že se v na Apeninském poloostrově s renovací a výstavbou nových stadionů, jednoznačně zaspalo. Výjimkou je samozřejmě nový Juventus Stadium z roku 2011 a rekonstruovaný stadion Udine. Nedostatek financí však kazí, respektive leta oddaluje většinu těchto plánů, které jsou převážně jen na papíře. Nové zázemí by si nechalo líbit také AS a Lazio Řím, Palermo a právě také Fiorentina.

Ta je však s realizací nejblíže. A fanoušci Fialek si to bezesporu zaslouží. Jejich domov Stadio Artemio Franchi totiž prošel poslední větší rekonstrukcí před mistrovstvím světa v roce 1990. Nyní však přišla naděje. Před koncem roku 2016 představila Fiorentina kompletní projektovou dokumentaci nového stadionu pro 40 tisíc diváků za 320 milionů eur.

Nyní budou následovat výběrová řízení na dodavatele celé stavby, která má vypuknout v roce 2019 na místě bývalého velkého tržiště Mercafir. Dle aktuální situace se odhaduje, že první utkání Fiorentiny na novém stadionu se uskuteční v roce 2021.


Návrh nového stadionu Fiorentiny, kapacita: 40 000


Photo: <a href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' target='_blank'>www.arup.com</a> Photo: <a href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' target='_blank'>www.arup.com</a> Photo: <a href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' _cke_saved_href='http://www.arup.com' target='_blank'>www.arup.com</a>
Vizualizace: www.arup.comSoučasný stadion - Artemio Franchi, kapacita: 47 282


Stadion se 70 metrovou věží, je dnes známý jako Stadio Artemio Franchi. Tento název nese stadion postavený roku 1931 až od listopadu 1991, kdy byl původně městský stadion přejmenován po významném manažerovi Fiorentiny. Ten tragicky zahynul při automobilové nehodě v srpnu 1983. Poslední výraznou proměnou prošel Stadio Artemio Franchi před mistrovstvím světa 1990 v Itálii. Rekordní návštěva byla zaznamenána na podzim roku 1984, kdy při utkání s Interem Milán, přišlo přes 58 tisíc diváků.

Na stadionu Artemio Franchi bylo sehráno mnoho mezinárodních zápasů, například v květnu 1933 zde Italská reprezentace porazila tým tehdejšího Československa 2:0. Své si na stadionu prožil bývalý český reprezentant Tomáš Ujfaluši, který v dresu Fiorentiny odehrál za 4 sezóny celkem 123 zápasů.
   
Photo: <a href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' target='_blank'>www.groundhopping.se</a> Photo: <a href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' target='_blank'>www.groundhopping.se</a> Photo: <a href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' _cke_saved_href='http://www.groundhopping.se' target='_blank'>www.groundhopping.se</a>  Foto: www.groundhopping.se

 

Nové stadiony v Itálii:

  FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7550© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |