FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na Girondins Bordeaux (2011)

Bordeaux - St. Chaban-DelmasBordeaux - St. Chaban-Delmas 25.10.2013: Do sbírky fotoreportáží z evropských zápasů a stadionů webu FotbaloveStadiony.cz, přibyla v roce 2011 francouzská Ligue 1. Konkrétně zápas 13. kola mezi Girondins Bordeaux a Paris Saint-Germain (1:1). Atraktivita soupeře z Paříže zajistila vyprodaný Stade Chaban-Delmas o kapacitě 34 462 diváků. Atmosféra doslova nabitého stadionu a kvalita francouzské ligy přinesla perfektní fotbalový zážitek. Zápas 13. kola měl výkop ve 21 hodin.

Hostující fanoušci z 585 kilometrů vzdálené Paříže se začali scházet v centru Bordeaux v brzkých odpoledních hodinách. Vstupenky jsme jako u většiny případů rezervovali předčasně přes internet. Jediným háčkem při elektronické rezervaci vstupenek byla povinnost, zadat adresu bydliště pod francouzským PSČ. Na dva opakované dotazy v podobě e-mailu v anglickém jazyce, jak vyřešit tento problém, jsme nedostali z Girondins žádnou odpověď. Tento menší háček jsme tedy "obešli" tím, že jsme si nejdříve zarezervovali ubytování v Bordeaux a po domluvě s hotelem jsme lístky zabukovali na jejich adresu. Bez předběžné rezervace by byla menší pravděpodobnost, že bychom se na takovýto atraktivní zápas Girondins s PSG, dostali.
 
  ZAJÍMAVOSTI:  PARTNER ČLÁNKU:


V centru na náměstí Victorie jsme se setkali s fanoušky PSG zhruba šest hodin před výkopem. Snažili jsme si s fanoušky popovídat o jejich cestě z Paříže do Boudeaux a zážitcích z výjezdů. Avšak na úkor jejich slabé znalosti angličtiny a naší neznalosti francouzského jazyka, jsme se téměř nic nedozvěděli. Do Francie jsme však cestovali s tím, že anglicky se tam člověk domluví na letišti, recepci a podobných místech, kde se pohybují převážně turisti.
 

Jako suvenýr byla do sbírky zakoupena z fanshopu šála domácího Girondins Bordeaux, se kterou jsme vcházeli na stadion. Vstupenky jsme však nevědomě rezervovali do kotle hostů PSG. To jsme však zjistili až při vstupu do sektoru skandujícího "Paaaris", ověšeného vlajkami PSG a postupně naplňujícího se fanoušky s šály pařížského klubu na krku. Při takovémto vyprodaném zápase se však člověk dostane jen do vstupu a sektoru, do kterého je vstupenka určena.Počáteční obavy po vstupu do sektoru, na téma že bychom mohli přijít nejen o šálu, ale v horším případě k jiné újmě, byly po páru minutách zažehnány. Jelikož mezi oběma kluby nepanuje vyložená rivalita, byli fanoušci PSG až nečekaně v pohodě. Bez problému pochopili situaci, že jsme spíše pozorovatelé a ne praví fanoušci Girondins.
Kotel hostujících fanoušků PSG.
 


Předzápasový trénink. S kapitánskou páskou Girondins nastoupil jako obvykle český reprezentant Jaroslav Plašil, který byl po celý zápas vysoce aktivní. Na hřišti šla většina balónů právě přes našeho záložníka.

Jaroslav Plašil odehrál ve francouzské lize v dresu Girondins Bordeaux čtyři celé sezóny a počátek páté (2009 - 2013), než přestoupil do italského Calcio Catania. Za 183 zápasů vstřelil Jaroslav Plašil 15 gólů a odehrál v dresu Girondins celkem 14 739 minut. Což dělá průměr přes 80 minut za zápas, z čehož vyplývá, jak moc byl Plašil v Bordeaux vytížený.


Lavička Paris Saint Germain.
 

První poločas přinesl kvalitní fotbal se skvělou atmosférou a mezistav 1:1.
  Pohled z vrchného patra stadionu. Za protilehlou brankou je kotel domácích.


Po remízovém zápase 1:1 fanoušci v poklidu opouští Stade Chaban-Delmas.
 
  PŘEHLED  FOTOREPORTÁŽÍ:
  Steaua B. (2013)   EURO (2012)
  Benfica (2012) Galatasaray (2011)

  Bordeaux (2011)   Arsenal (2010)   AC Milan (2009)   Sampdoria (2009)
  Man. City (2008)   Dundee (2008)
Hertha Berl. (2007)
  Valencia (2007)
  Celtic (2006)      

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3937© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |