FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Fotoreportáž z Wroclawi: ŘECKO - ČESKO

Wroclaw: Řecko - ČeskoWroclaw: Řecko - Česko 13.06.2012: Za náš web FotbaloveStadiony.cz jsme se vydali na Mistrovství Evropy do polské Wroclawi, na zápas České reprezentace s Řeckem. To že jsme vyhráli 2:1 a další podrobnosti v podobě, kdo a kdy dával góly, jaký je vývoj ve skupině, atd. už všichni víme. Proto se zaměříme spíše na organizaci před a v průběhu zápasu, na exteriér a interiér stadionu, fanoušky či na fan zónu v centru Wroclawi. Vše je níže popsáno v naší fotoreportáži.

Ještě nutno dodat, že na zápase bylo dle očekávání téměř vyprodáno. Z kapacity 42 771, utkání navštívilo 41 105 diváků, kteří vytvořili skvělou domácí atmosféru České reprezentaci, protože i přítomní polští fanoušci oddaně fandili Čechům. Řeckých fanoušků bylo odhadem přes 3 tisíce. Tribuny se zelenými sedačkami městského stadionu ve Wroclawi byly z 80% červeně poseté českými dresy. Exteriér stadionu nepůsobí moc esteticky zajímavě. Šedobílá, poloprůhledná síťovina, kterým je celý stadion potažen, by mohla být pro lepší vzhled doladěna např. pásy v zelenobílých barvách domácího klubu Śląsk Wrocław, tak jako interiér stadionu.

Z našeho pohledu proběhlo vše naprosto hladce. Dopravní situace v okolí stadionu byla snesitelná a menší kolony, se kterými se musí počítat, se v rychlém rytmu pohybovaly. Před stadionem vládla pohodová a přátelská atmosféra, jak ze strany všech fanoušků, tak i ze strany pořadatelů. Kontroly a prohlídky před vstupem na stadion byly rovněž bez problémů, nic přehnaného.


Tak jako většina fanoušků, kteří zamířili do Wroclawi na fotbal autem, jsme také měli doplňky v podobě českých vlaječek. Do Wroclawi jsme dorazili zhruba tři a půl hodiny před zápasem a dá se říct, že bez problémů jsme zaparkovali cca 15 minut chůzí od stadionu.

Před zápasem jsme ještě stihli rozhovor pro polskou televizi.


Příjezd Českých reprezentantů na stadion zhruba dvě a půl hodiny před výkopem, doprovázel nemalý aplaus.

Exteriér stadionu nepůsobil moc esteticky zajímavě, přesto stojí zato se před takovýmto stánkem vyfotit. Šedobílá, ploloprůhledná síťovina, kterým je celý stadion potažen, by mohla být doladěna např. pásy v zelenobílých barvách domácího klubu Śląsk Wrocław, tak jako interiér stadionu.
  Zaplňující se stadion zhruba hodinu a půl před výkopem.
 
Sedadla na V.I.P. místech a místech 1. kategorie jsou ergonomicky tvarovaná a plně polstrovaná. Ostatní sedadla jsou sice plastová bez polstrování, ale ve stejně pohodlném tvaru a stylu.
  Předzápasový trénink České reprezentace.
 
Zaplňující se stadion bude za pár desítek minut převážně červeně zbarvený českými dresy.
  Před i na zápase samozřejmě také nechyběl současný předseda Fotbalové reprezentace České Republiky, Miroslav Pelta.
  Hráč bundesligového Wolfsburgu, Petr Jiráček opouští předzápasový trénink.


Předzápasová "spartakiáda".
 
Hráči obou reprezentací při státních hymnách.
 
Červené peklo.
  Řecký kotel čítal na tři tisíce fanoušků.
 
Blížící se konec zápasu.
  Trenér Michal Bílek dává na hřiště poslední pokyny.
  Rozhovor Davida Kozohorského s Petrem Jiráčkem.
 
Stadion je po odchodu českých háčů z hřiště do 10 minut téměř prázdný.
 
Ulička před hlavním vstupem do Fun zóny v centru Wroclawi. Všichni sledují zápas Polsko - Rusko.
 
Spokojenost po výhře 2:1 nad Řeckem.
 
S remízou 1:1 proti Rusku byli poláci spokojeni.

Stejně kladný dojem zanechala v centru Wroclawi také Fan zóna. I když ve chvíli zápasu Polsko - Rusko, tam nebylo téměř k hnutí. Fan zóna je oplocením spojena z pěti náměstí, které mají dohromady 8 velkých obrazovek a velký počet stánků s občerstvením. V centru Wroclavi, tak jako v celém Polsku panuje přátelsky skvělá fotbalová atmosféra. Polští fanoušci jsou Mistrovstvím Evropy maximálně nadšeni a vyloženě fandí také České Republice. Velmi často je k vidění výměny šál a dresů mezi fanoušky, tak jak by to při takovéto velké události mělo být.
 
  PŘEHLED  FOTOREPORTÁŽÍ:
  Anderlecht (2015)   FC Vaduz (2014)   Steaua B. (2013)   Bangkok (2012)

  EURO (2012)   Benfica (2012) Galatasaray (2011)   Bordeaux (2011)
  Arsenal (2010)   AC Milan (2009)   Sampdoria (2009)   Man. City (2008)
  Dundee (2008)
Hertha Berl. (2007)   Valencia (2007)
  Celtic (2006)

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5798© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |