FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Hradec Králové plánuje nový stadion v Malšovicích

Hradec Králové - nový stadionHradec Králové - nový stadion 08.01.2013: Již od roku 2010 probíhají v Hradci Králové debaty o možnosti výytavby nového stadionu v Malšovicích. Hradecký fotbalový klub by si nový stánek jistě zasloužil. Přece jen má stadion "Pod lízátky", jak je mezi fanoušky nazýván, za sebou přes 50 let provozu, mezi kterými prošel i několika úpravami (1964, 1974 a 2007). Nový stadion by měl stát na místě stávajícího. Kapacita zatím není známa, ale dá se očekávat kolem 10 tisíc diváků.

Okolo výstavby nového fotbalového stadionu v Hradci Králové se však vedou spory spojedné především s výstavbou obchodního centra, které by mělo stát vedle nového stadionu. Předpokládaný problém plánovaného centra je navýšení dopravního ruchu na městském okruhu a to se nelíbí hned několika občanským sdružením a jednotlivým občanům. Všichni se však shodují na tom, že fotbalový klub v krajském městě rozhodně nový stadion potřebuje! Pro jsou především "Votroci", fanoušci hradeckého klubu. V současnosti hraje FC Hradec Králové první ligu, tedy nejvyšší soutěž, v nedůstojných podmínkách. Výstavby stadionu by se podle všeho měla ujmout společnost německého původu ECE Projektmanagement. Ta již realizovala v Hradci Králové areál aktivit volného času - Park Malšovice.

V případě, že by se vše povedlo a do ledna 2015 by v Malšovicích by stála nová fotbalová aréna, tak by se v ní pravděpodobně odehrála část základní skupiny A na Mistrovství Evropy do 21 let, které se bude v České republice konat právě v roce 2015.
 
ZAJÍMAVOSTI:  PARTNER ČLÁNKU:

 
VIZUALIZACE MALŠOVICKÉHO STADIONU:Autor: Jiří Vojkovský | Zdroj/Foto: www.fchk.cz
Už jste zkusili hrát v našem kasinu? K nám rádi chodí i nováčci. Za zkoušku jistě stojí například oblíbené automaty zdarma.

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7973© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |