FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Kapacita Bazalů bude nuceně snížena na polovinu

Ostrava - BazalyOstrava - Bazaly 13.05.2014: Další sezona bude pro Baník Ostrava s největší pravděpodobností ta poslední, kterou odehraje na svých milovaných Bazalech. Nebudou to však Bazaly, na které jsou nejen fanoušci Baníku zvyklí. Nařízením FAČR musí dojít ke snížení kapacity z 17 372 na 8 800 míst, tedy o více než polovinu. Navíc bude muset dojít k rozdělení respektive k rozpůlení největších sektorů S1, S2 a S3, které tvoří známý nápis FCB.

Každý ze sektorů "S", má v jedné řadě 54 míst a dalším požadavkem FAČR je, aby bylo v řadě maximálně 28 míst pro případ, že je únikový východ, tedy schodiště po obou stranách sektoru a maximálně 17 míst v případě, že bude schodiště jen na straně jedné. Dále budou na levé straně zrušeny sektory L1, L2, L3 a na straně pravé sektory P1 a P2.

Tímto dojde prakticky k úplné deformaci krásného a dá se říct unikátního stadionu v České republice. Je tohle opravdu zapotřebí?

Aby toho na fanoušky Baníku nebylo málo, tak na všechna domácí utkání bude zajištěn takzvaný adresný prodej vstupenek na jméno a datum narození. Je pravděpodobné, že tento způsob prodeje nebude umožňovat fanouškům zakoupení vstupenky v den zápasu. Tímto dojde ke ztrátám dalších stovek fanoušků, kteří se rozhodnou jít na fotbal právě v den utkání.


PŘEDPOKLÁDANÝ VZHLED PO REKONSTRUKCI - 2014:Jedním z hlavích důvodů snížení kapacity je nařízení, že musí být jedna třetina míst na stadionu zastřešena. Hlavní tribuna se střechou pojme 2 827 diváků, což v případě kapacity 8 800 míst bude toto nařízení splňovat.

SOUHRN NUCENÉ REKONSTRUKCE:
  • snížení kapacity stadionu na 8800 míst (aktuální kapacita: 17 372)
  • rozdělení sektorů S1, S2 a S3 tak, aby bylo v řadě maximálně 28 míst k sezení
  • zrušení sektorů L1, L2, L3, P1 a P2
  • úprava kapacity sektoru vlajkonoši domácí na maximálně 1200 míst k sezení
  • úprava kapacity sektoru vlajkonoši hosté na maximálně 500 míst k sezení
  • na všechna domácí utkání bude zajištěn adresný prodej vstupenek na jméno a datum narození

Vedení klubu okamžitě zahájilo jednání s majitelem stadionu, tedy se Statutárním městem Ostrava k tomu, jak požadavkům fotbalového svazu v termínu vyhovět. Z Bazalů se má Baník přesunout na Městský stadion ve Vítkovicích. Vzhledem k tomu, že rekonstrukce Městského stadionu se oproti původnímu plánu opozdila, musí Bazaly projít bohužel touto nucenou deformací.


BAZALY PŘED REKONSTRUKCÍ - 2014:
BAZALY PŘED REKONSTRUKCÍ - 2003:
Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz | Zdroj: www.fcb.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 13652© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |