FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Město Ostrava odkoupí Bazaly

Ostrava - BazalyOstrava - Bazaly 20.05.2013: Dnes dopoledne zastupitelé města Ostravy rozhodli při druhém hlasování, že odkoupí stadion Bazaly. Tímto také pomohou k záchraně Baníku Ostrava, který již přes 90 let píše ostravskou fotbalovou historii a velkou část historie českého fotbalu vůbec. Baník se tímto stane již 10. prvoligovým klubem, jehož stadion je ve vlastnictví města.

Málo kdo si možná uvědomuje, že tímto město Ostrava, jak se říká "zasáhla dvě mouchy jednou ranou". Ostrava nakoupila lukrativní pozemky v blízkosti centra, které můžou v budoucnu výhodně zpeněžit a zároveň zachránila značku, která je s Ostravou nejvíce spojována a bez které by Ostrava nebyla Ostravou. Zachránila značku Baník !!!

ZAJÍMAVOSTI:
Pro ty, kteří byli proti zakoupení Bazalů je nutno poznamenat, že se nejedná jen o zakoupení stadionu a "vyhození" peněz do soukromého subjektu. V ceně jsou další pozemky jako je např. tréninkové hřiště a vůbec plochy celého areálu. Takže v průběhu dalších let se uvidí, jaký bude vývoj ekonomické situace a v budoucnu město Ostrava může přijít s kvalitním developerským projektem, který jim vynaloženou investici třeba i mnohonásobně vrátí. Jedná se tedy o správný krok.

Developerský projekt místo Bazalů? To by se však nelíbilo fanouškům Baníku Ostrava, kteří si nedovedou představit, že by jejich milovaný klub měl hrát jinde než na Bazalech. Což je pochopitelné. Ale na rovinu, už si snad každý fanoušek Baníku uvědomil, že nejde o to kde budou sledovat domácí zápasy, ale jestli vůbec Baník bude existovat. Proto je třeba tuhle situaci brát jako velkou výhru pro celý Baník a jeho fanoušky. To, jestli se bude hrát pár let na Bazalech a po té se Baník přesune na nově zrekonstruovaný stadion ve Vítkovicích, je vcelku maličkost oproti tomu, že Baník dál žije!!!

Samozřejmě se může situace v dalších letech vyvíjet jiným směrem a město bude Bazaly rekonstruovat. Tahle pravděpodobnost není však příliš velká, ale vyloučena určitě není. Proto je třeba se smířit s tím, že časem přesun Baníku do Vítkovic zřejmě nastane.
Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4920© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |