FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Modernizace Park des Princes před Eurem 2016

Paříž - Parc des PrincesPaříž - Parc des Princes 08.06.2016: Parc des Princes neboli Park Princů, tak zní název svatostánku pařížského velko klubu Saint Germain. Ten jej využívá od roku 1974, tedy samotné čtyři roky po založení klubu PSG. Původně víceúčelový Park Princů postavený roku 1897, měl jako tenkrát většina stadionů ve Francii, cyklistickou dráhu. Ta na stadionu vydržela do roku 1967, kdy se zde konala po několikáté, ale tentokrát naposledy závěrečná etapa cyklistického závodu Tour de France. Po pěti letech vyrostl na místě staré „cyklistické arény“, zcela nový stadion pro 48 700 diváků.

Nový Park des Princes připomínal svou betonovou konstrukcí krunýř. Po svém otevření roku 1972 se jedinečnou podobou dokonce zapsala mezi architektonické památky Paříže. V rámci pořádání Mistrovství Evropy 2016, procházel Park Princů modernizací již od roku 2012. Ta se týkala navýšení kapacity, osazení tribun novými sedadly, nový plášť a celkový vzhled stadionu, včetně modernizace zázemí a infastruktury okolo něj. Tedy kompletní přeměna, která Park Princů zařadila do kategorie, nejlepší na světě. 
    Interiér stadionu jasně dává najevo co je symbolem nejen Paris Saint Germain, ale celé Paříže. Tribuny z modrých a červených sedadel zdobí tři siluety Eiffelovy věže.
 
ZÁJEZDY NA EURO 2016 ZAJIŠŤUJEZÁJEZDY NA EURO 2016
Foto: Kromax92 (CC BY-SA 4.0)
.

Proč Park Princů?
Své důstojné jméno získal po místu, kde dříve francouzská královská rodina pořádala lovy, tedy v parku kde lovili král se svými syny, tedy princi.

Něco z historie: Francie měla čest pořádat v roce 1960 vůbec první Mistrovství Evropy ve fotbale, jehož závěrečného turnaje se účastnily čtyř týmy. Historicky první finále se konalo právě v Parku princů, v němž Sovětský svaz porazil v prodloužení Jugoslávii 2:1 před 18 tisíci diváky. Finále se zde hrálo také při Mistrovství Evropy 1984, kdy se v Parc des Princes oslavoval domácí titul Mistrů Evropy, před 47 tisíci diváky. Při pořádání Mistrovství světa 1998 ve Francii, již nebyl Park Princů hlavním finálovým stadionem. Tato role připadla novému národnímu stadionu - Stade de France, který tuto úlohu převezme také na Mistrovství Eropy 2016.


Foto: Jiro31600 (CC BY-SA 4.0)

FotbaloveStadiony.cz
|

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5244© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |