FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Nový stadion ve Lvově má minimální využití

Lvov - Arena LvivLvov - Arena Lviv 16.08.2012: Stadion v ukrajinském Lvově pod názvem Arena Lviv, na kterém se oderálo přípravné utkání mezi Ukrajinou a Českou Republikou (0:0), má dle původních plánů bohužel naopak minimální využití. Nový stadion s kapacitou bez mála 35 000 diváků za 5 miliard korun, byl postaven v roce 2011 za účem pořádání tří zápasů základní skupiny mistrovství Evropy 2012. Na stadionu si zahrálo Německo, Portugalsko a Dánsko.

Po evropském šampionátu měl stadion začít využívat místní klub Karpaty Lvov. Tak se taky stalo, ale netrvalo to dlouho. Karpaty odehrály na novém stánku ještě před Eurem 2012 pouhé dva zápasy a stěhovaly se zpět na svůj původní 28 tisícový Stadion Ukrajina. Důvod je směšný. Karpaty oba zápasy totiž prohrály a stadion prý není pro klub šťastný.

Arena Lviv je přitom ideálním stadionem pro fotbal. Tribuny jsou umístěny v blízkosti hřiště a všechna místa jsou zastřešená. Zázemí je rovněž na moderní top úrovni. Přípravný zápas Ukrajiny s Českou Republikou byl první akcí od mistrovství Evropy. Jaký osud tedy stadion čeká? Doufejme, že časem nezačne chátrat, jak k tomu mají nakročeno některé stadiony z Jihoafrické Republiky po Mistrovství světa 2010. Když se zamyslíme, kolik českých klubů má problémy se svými stadiony a shání nemalé finance na rekonstrukci či případnou výstavbu nového stadionu, tak nad tím můžeme jen kroutit hlavou.


Arena Lviv, kapacita: 34 915

 
Foto: Валерий Дед (CC BY 3.0)
 

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4195© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |