FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Plzeňský stadion v novém

Plzeň - Doosan ArenaPlzeň - Doosan Arena 30.10.2014: Víkendové utkání o první příčku mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha bude v plzeňské Doosan Areně na Štruncových sadech i s přítomností stavební techniky. Ta se totiž v posledních dnech vrhla do další části rekonstrukce a výstavby plzeňského svatostánku, který je v plánované pětileté rekonstrukci již aktuálně třetím rokem. Nyní přišla na řadu část jižní tribuny směrem k tribuně hlavní, která doteď zela prázdnotou.

Nová část tribuny Doosan Areny vyjde viktoriány na 16 milionů korun, což je jen zlomek z celkového odhadu 400 milionů za celou rekonstrukci. Stadion tak získá ke stávajícím 11 354 místům k sezení dalších 300, k tomu také nové občerstvení, zázemí pro televizní studia a sklad. Stavba navazuje na dřívější úpravu tribun, na právě stavěném místě však zavazel mohutný základ stožáru osvětlení, který byl nyní odstraněn, nahrazen novým a vzniklo místo na novou tribunu. Na živé přenosy ze stadionu s novým kabátem se podívejte na bet365.

Zbývá tak tedy již jen dokončit hlavní tribunu, na kterou se stavbaři vrhnou příští rok v létě. Krom drobných úprav a výměny sedaček se diváci i hráči mohou těšit zejména na věže v rozích stadionu, který se tak uzavře a umožní vytvoření ještě lepší atmosféry. Tuto část stavby bude financovat samotný klub, který tak plní závazek z roku 2013, kdy slíbil, že za postup do základní skupiny Ligy mistrů postaví rohové stavby za své. Odhadovaná suma za nové prvky by měla být okolo 50 až 60 milionů korun. Město se na výstavbě finančně podílet nebude, ale je s klubem dohodnuté, že po čtyřiceti letech na něj klub věže zdarma převede.

Doosan Arena ve Štruncových sadech (Foto: commons.wikimedia.org)

Dostavba tribun a rohů Doosan Areny (Foto: ČTK)Co všechno tedy úpravy od roku 2011 přinesly? Zejména byly odstraněny valy pod ochozy a byl zrušen atletický ovál, tím se celé hřiště mohlo posunout o 18 metrů směrem k hlavní tribuně. Staré nekryté tribuny byly zbourány a místo nich vyrostly nové moderní. Pro lepší zážitek byly na tribuny za brankami nainstalovány velkoplošné obrazovky. Postaráno je i o bezpečnost, jelikož byly vybudovány moderní turnikety a bezpečnostní kamerový systém. Po dokončení všech částí stavby bude nový stadion svou kapacitou dosahovat dvanácti tisíc míst.

Stadion Štruncovy stady před proměnou na Doosan Arenu (Foto: MF DNES)

Plzeňský stadion není ovšem jediným, který prochází úpravami. Exligové týmy Znojma a Olomouce své stadiony také upravují. Ve Znojmě jde o úpravy, které umožní vůbec splnit parametry pro první fotbalovou ligu včetně vybudování vyhřívání trávníku, osvětlení a zázemí s tribunami k sezení. Olomoucký Andrův stadion prochází změnami pro diváka kosmetickými, pro hráčské a tiskové zázemí však zásadními. Z důvodu pořádání mistrovství Evropy hráčů do jedenadvaceti let dojde vzhledem k podmínkám UEFA k úpravám, které by měly být dokončeny nejpozději v lednu příštího roku. Změny čekají sociální zázemí hlavní tribuny, prostornější tiskové středisko pro novináře a fotoreportéry, včetně proskleného televizního studia s výhledem na trávník pod střechou tribuny.

Andrův stadion v Olomouci

Pro stejnou příležitost ladí také stadion v Uherském Hradišti, který také prochází drobnými změnami. Červnové mistrovství představí kromě dvou Moravských ještě na dvou pražských stadionech a to v slávistickém Edenu a na sparťanské Letné. Na nové či zrekonstruované stadiony se tedy můžeme těšit nejen během programu první respektive druhé fotbalové ligy, ale také při mistrovství Evropy hráčů do 21 let, kde naše lvíčata nebudou chybět.

Stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Autor: Juraj Micka | Web Viktorie Plzeň: www.fcviktoria.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 10720© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |