FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Přestavba Anfieldu je o krok blíže

Liverpool - AnfieldLiverpool - Anfield 18.10.2013: Již dříve jsme Vás informovali o projektu k přestavbě liverpoolského svatostánku Anfield. Přípravné práce potřebné k přestavbě se pohnuly kupředu. Jedna z největší překážek, která stále brání rekonstukci a rozšíření kapacity Anfieldu, jsou prozatím nedotažené dohody s několika vlastníky okolních domů. Ty leží v pásmu plánované výstaby a domy je potřeba odkoupit. V této záležitosti Liverpool FC úzce spolupracuje s městskou radou Liverpool City Council.

Městská rada má zájem zbourat okolo nově zrekonstuovaného stadionu větší plochu a vytvořit novou alej s názvem 96th Avenue. Ta bude věnována 96 obětem, kteří zahynuli při tragédii v Sheffieldu na stadionu Hillsborough v roce 1989. Na semifinále FA cupu bylo vpuštěno větší množství diváků než nabízela kapacita stadionu. Na tyto následky došlo k natlačení stovek fanoušků na plot, který odděloval tribunu a hrací plochu. Výsledkem byl bohužel 96 mrtvých fanoušků.

   

Anfield před rekonstrukcí (kapacita: 45 362)

Foto: Airviews Photography (CC BY-ND 2.0)
 

Vraťme se však k plánované regeneraci celé čtvrti okolo stadionu Anfield, které zatím stále brání nedohoda s vlastníky šesti domů. Od červnového zasedání městské rady, kde bylo schváleno vykoupení zmíněných nemovitosti, se všapk podařilo odkoupit jen dva domy. Ostatní čtyři majitelé se zatím brání na úkor, respektive požadují neúměrně vysoké ceny.

FotbaloveStadiony.cz | Info: TheReds.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3936© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |