FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Proč nese stadion Slovácka jméno Miroslava Valenty?

Stadion Miroslava ValentyStadion Miroslava Valenty 19.08.2014: Kdo byl Miroslav Valenta a proč stadion v Uherském Hradišti nese jeho jméno? Miroslav Valenta se nesmazatelně zapsal do porevoluční historie Uherského Hradiště a jeho okolí. S jeho jménem bude navždy spojeno i sloučení do té doby dvou nesmiřitelných fotbalových klubů a vznik silného regionálního klubu 1. FC Slovácko, které v roce 2000 poprvé postoupilo do nejvyšší domácí soutěže. V té se až na vyjímku dvou sezón stabilně drží.

Právě dnes je tomu pět let, co navždy dotlouklo srdce „tatíčka“ slováckého fotbalu Miroslava Valenty seniora. Dne 12. srpna 2008 ve věku 76 let jeho životní pouť ukončila vážná nemoc. I přes to, že pocházel z Rožnova pod Radhoštěm, Slovácko si natolik zamiloval, že tady zapustil nejen své podnikatelské kořeny a se svými syny zde vybudoval silnou firmu SYNOT.

Stadion Miroslava Valenty, kapacita: 8 000

 
Foto: www.fussballvirus.at
 
 
Miroslav Valenta se zasloužil také o výstavbu útulného moderního fotbalového stadionu s kapacitou 8 000 diváků, který od roku 2010 nese jeho jméno "Stadion Miroslava Valenty". Jeho bronzová plaketa zdobí hlavní vchod na tribunu. Na plaketě je vyrytý nápis „Byla to jedna z nejkrásnějších etap mého života. Fotbal na Slovácku se pro mě stal doslova srdeční záležitostí a bez přehánění můžu říct, že jsem jím doslova žil. A byl to krásný život.“ Díky jeho neutuchajícímu zájmu o fotbal vznikla v Uherském Hradišti i Fotbalová akademie, která vychovává budoucí fotbalisty a která patří k jedněm z nejlepších v republice.

Zdroj: www.idobryden.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5879© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |