FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

ROZHOVOR: S Víťou Baránkem o kariéře a stadionech

Vít BaránekVít Baránek 09.10.2012: Pro zpestření našeho webu FotbaloveStadiony.cz přinášíme rozhovor s bývalým českým brankářem a nynějším trenérem brankářů Baníku Ostrava, Víťou Baránkem. S Víťou jsme se dle domluvy potkali v den jeho narozenin (27. září) na tréninku FK Bolatice, za které nyní hraje na postu středního záložníka. Z tréninku šlo jednoznačně vidět, že i po ukončení profesionální kariéry Víťu fotbal stále naplno baví.

Nejdříve přejdeme ke zmíněnému rozhovoru a poté se podíváme na areál FK Bolatice, který se nachází na Opavsku v Moravskoslezs. kraji.

Nejzajímavější vzpomínky / zážitky v kariéře?
Mezi své největší zážitky v kariéře řadím první ligové utkání, které jsem odchytal za Baník Ostrava doma na Bazalech proti Drnovicím v roce 1995. Tenkrát jsme vyhráli 5:3 a na Bazalech bylo kolem 6 tisíc diváků. Byl to ale divoký zápas, po poločase jsme prohrávali 1:3. Radek Drulák vstřelil hattrick, z toho mi dal jeden gól z penalty. Za Baník dával také hattrick Martin Čížek. Za Drnovice tenkrát hráli Kubík, Timko, Kafka, Weber, zmíněný Drulák včetně mého bratra a další. Zpestřením pro mě právě bylo, že za Drnovice hrál taky můj bratr Jan Baránek. Mimo jiné brácha hrál dříve také v Baníku, kde ohehrál 30 zápasů během jedné sezony.

Největší zápas?
Největší zápasy byly vždy proti Opavě a hlavně Spartě!!! Takové zápasy jsou maximálně vyhecované a když se povede vyhrát proti takovému soupeři jako je Sparta, je to obrovská euforie a nepopsatelná atmosféra v kabině, která se opravdu těžko popisuje. Kdo nezažije, nepochopí.

Kterou zahraniční ligu nejvíce sleduješ?
Nedá se říct, že bych nějakou ligu sledoval více a nějakou méně. Celkově se snažím mít přehled, ale upřednostňuji ligu či tým, kde hrajou čeští hráči. Nejvíce jsem asi sledoval anglickou ligu v době, kdy hráli dříve Luděk Mikloško za West Ham United nebo Pavel Srníček za Newcastle United.

Který zahraniční zápas / stadion jsi navštívil?
Byl jsem na zápase Realu Madrid, hrál doma na Santiago Bernabéu.

Na kterých významných stadionech jsis zachytal?
V roce 2000 jsem byl na dvouměsíční stáži u Luďka Miklošky ve West Hamu United, kde jsem poznal místní stadion Boleyn Ground, známý také pod názvem Upton Park. Je to vše nesrovnatelné oproti českému prostředí. Dále jsem si v roce 2004 zahrál se Zlínem pohár Intertoto proti Atléticu Madrid. Venku na Atléticu jsme vyhráli 2:0. Na stadioně (Estadio Vicente Calderón) bylo kolem 30 tisíc diváků, byl to pro mě samozřejmě velký zážitek. Doma jsme se Zlínem vyhráli 4:2. Nemůžu také zapomenout, jak jsem tenkrát mladičkému Fernandu Torresovi vychytal 3 góly. Né, že bych se chtěl chlubit, ale byly to už opravdu skoro jisté góly, které jsem mu nakonec lapil. Také jsem absolvoval několik přípravných utkání proti Galatasaray, Hamburku, Stuttgartu, Neapoli, atd. Z těchto zápasů se mi nejvíce vrylo do paměti přípravné utkání proti Galatasaray v roce 1997. Chytil jsem penaltu tenkrát slavnému Georghe Hagi. Ty rukavice, červené Reusch mám doma schované dodnes.

Co ty a Baník?
V Baníku jsem začínal už za mládež a profesionálně jsem tam odstartoval svou kariéru, také ukončil a nyní v Baníku i pracuji. Prakticky mě Baník doprovází celý můj život.

Tímto bychom chtěli za FotbaloveStadiony.cz Víťovi Baránkovi ještě jednou dodatečně poblahopřát k jeho 38. narozeninám a poděkovat, že se s náni podělil o své největší fotbalové zážitky. Především ať Víťovi maximálně slouží zdraví, aby si mohl nadále užívat milovaného fotbalu.


KARIÉRA Víti Baránka (narozen 27. září 1974 v Opavě):
FK Bolatice
  • založení sportovního klubu: 1925
Týmy FK Bolatice:
  • Muži A: I.A třída sk. A - MS KFS
  • Muži B: OS III. třídy sk. A - OFS Opava
  • Dorost: OPD - OFS Opava - info o soutěži
  • Žáci - starší: OPŽ starší - OFS Opava
  • Žáci - mladší: OS mladších žáků sk. A - OFS Opava
  • Žáci - MINI: OS MINI žáků sk.A - OFS Opava

Fotbalový klub působí v Moravskoslezském kraji na Opavsku v obci Bolatice, která z větší části klub finančně podporuje. Ve sportovním areálu Bolatic se nachází hlavní fotbalové hřiště se zázemím pro hráče a menší tribunou pro zhruba 100 diváků. Dále areál obsahuje tréninkové hriště, menší hřiště s umělým povrchem a tenisový kurt. Pro občerstvení je k dispozici místní hospůdka "BARCA" ve stylu barcelonského klubu.


| hřiště s umělým povrchem |

Historická foto FK Bolatice:


2006: Rezerva MINI žáků


rok 1989: A mužstvo - vítěz I.B třídy


rok 1969: A mužstvo


rok 1966: 1. družstvo žen v Bolaticích

V případě, že budete chtít uvést informace o svém rodném fotbalovém klubu na webu FotbaloveStadiony.cz, pošlete nám informace na adresu info@fotbalovestadiony.cz.

Autor: Tyzys | Foto: FotbaloveStadiony.cz, Chachari.cz, archiv FK Bolatice

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5754© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |