FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Socha Josefa Masopusta před Juliskou je bez míče

Praha - Na JuliscePraha - Na Julisce 17.03.2015: Socha legendárního českého fotbalisty Josefa Masopusta, stojící před stadionem Dukly Praha, byla okradena o míč. Legenda československého fotbalu, jehož socha zdobí exteriér před stadionem Na Julisce, získal jako první československý fotbalista Zlatý míč. Poškození sochy bylo zjištěno v pondělí vpodvečer 16. března 2015. Ztracený respektive ukradený míč by měl být v blízké době nahrazen míčem novým.

Socha Josefa Masopusta byla odhalena před Juliskou roku 2012, při příležitosti padesátého výročí od zisku stříbrných medailí na Mistrovství světa v Chile roku 1962. Ve finále proti Brazílii, vedl československý tým od 15. minuty, právě zásluhou Josefa Masopusta 1:0. Nakonec však naše reprezentace podlehla Brazílii 3:1. Přesto se jednalo o obrovský úspěch, který nemá v historii českého a slovenského fotbalu obdoby.

Finále na Estadio National v Santiago de Chile sledovalo 68 679 diváků. Nejen díky výkonům na světovém šampionátu 1962, byl oceněn Josef Masopust nejlepším evropským fotbalistou a ziskem Zlatého míče.  


TEMATICKÉ ČLÁNKY:

SOCHA JOSEFA MASOPUSTA JEŠTĚ S MÍČEM:
   

SOCHA JOSEFA MASOPUSTA BEZ MÍČE:

 

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: www.fkdukla.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3506© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |