FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadion Kirov, zde dříve hrával Zenit Petrohrad

Petrohrad - Stadion KirovPetrohrad - Stadion Kirov 20.06.2017: Stavba stadionu Kirov, na jehož místě dnes stojí nová Zenit Arena, byla součástí velké rekonstrukce zdevastovaného Petrohradu (tehdejší Leningrad) po druhé světové válce. Stadion pro 100 tisíc diváků byl postaven na konci ostrova Krestovsky hraničícím s Finským zálivem. Oficiálně byl Kirov otevřen 30. července 1950 zápasem dvou týmů z tehdejšího Leningradu. Téměř čtyřiet let (1950 - 1989) na něm sídlil místní celek FK Zenit.

Krátce poté, co 19. srpna 1950 Kirov navštívilo rekordních 115 tisíc diváků v zápase mezi Zenitem a CSKA, byla kapacita stadionu navýšena o další místa. V průběhu dalších let prošel stadion Kirov rekonstrukcemi, například pro letní olympijské hry v roce 1980. Zásadních změn však bylo jen několik a vedly především ke snížení kapacity na 80 tisíc diváků.


Kirov Stadion (1950 - 1989)

Petrovsky Stadium (1989 - 2017)

Nová Zenit Arena (od roku 2017)

 

Na začátku 90. let Zenit opustil stadion Kirov a přestěhoval se na Petrovsky Stadium. Zpátky se na Kirov dostal Zenit v červenci 2006  kvůli nedostupnosti stadionu Petrovsky. Což byl definitivně poslední zápas Zenitu na stadionu Kirov. Poslední oficiální zápas zde sehrály 17. srpna 2006 týmy Petrotrest a Šelkava (0:3). Brzy poté byl tento stadion zbourán a nedlouho poté se zde začala stavět nová Zenit Arena především pro účely mistrovství světa ve fotbale v roce 2018. Demolice se neobešla bez protestů, stadion byl považován za památku a místní architekti lobovali za jeho zachování, ale nakonec marně.  


Kirov Stadion před demolicí v roce 2006


Photo: <a href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' target='_blank'>www.martijnmureau.nl</a> Photo: <a href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' target='_blank'>www.martijnmureau.nl</a> Photo: <a href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' _cke_saved_href='https://www.martijnmureau.nl' target='_blank'>www.martijnmureau.nl</a> Foto: www.martijnmureau.nl
 
Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5337© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |