FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadion Šachtaru poničily výbuchy

Doněck - Donbass ArenaDoněck - Donbass Arena 04.09.2014: V sobotu 23. srpna 2014 došlo v severozápadní části Donbass Areny, moderního stadionu ukrajinského Šachtaru Doněck, ke dvěma velkým výbuchům. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, ale škody jsou značné. Šachtar na svých oficiálních stránkách zveřejnil fotografie poničené Areny. V oficiálním prohlášení klub uvedl, že došlo ke dvěma silným výbuchům v Donbass Areně. V důsledku bombardování došlo k četným škodám na severozápadního zevnějšku stadionu a v místnosti komunikace.

Poničena byla i elektrická rozvodna v blízkosti stadionu a v sobotu 30. srpna 2014 bylo navíc poničeno tréninkové centrum Šachtaru. Zcela zdevastována byla odpočinková zóna a tělocvična. Doněck je hlavní baštou proruských separatistů na východě Ukrajiny bojujících s prozápadním kyjevským režimem. Fotbalisté Šachtaru se během konfliktu přesunuli do Kyjeva a domácí zápasy budou hrát ve Lvově, více než tisíc kilometrů daleko od Doněcku.

Donbass Arena, jejíž název je odvozen od oblasti Donbas, ve které se Doněck nachází, byla postavena 29. srpna roku 2009. V roce 2012 hostila mistrovství Evropy konající se v Polsku a na Ukrajině. Má kapacitu pro 52,518 diváků. Celkové náklady na výstavbu stadionu se vyšplhaly na 400 milionů amerických dolarů. Vzhled stadionu pochází z dílny britského ateliéru Arup, který mimo jiné již dříve navrhnul také Alianz Arenu v Mnichově.

Photo: www.frank-jasperneite.de

Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4089© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |