FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadiony MS v Brazílii - rekonstrukce Estadio Mineirao

Belo Horizonte - Estadio MineiraoBelo Horizonte - Estadio Mineirao 13.06.2014: Dalším účastním Mistrovství světa 2014 mezi pořádajícími stadiony je Estadio Mineirao v brazilském městě Belo Horizonte. Rekonstrukce, dnes již bývalého Estadio Mineirao, začala v červenci 2010 a po svém otevření v roce 2013, byl oficiálně stadion přejmenován na Estadio Governador Magalhães Pinto. V průběhu Mistrovství světa 2014 se na stadionu, s kapacitou 62 547 diváků, odehrají čtyři zápasy v základních skupinach, jedno osmifinále a semifinále.

Podívejme se nyní na některé zajímavosti tohoto brazilského stadionu.

CENA STADIONU:
Při velkých rekonstrukcích či výstavbách nových stadionů bývá většinou překročen plánovaný rozpočet. V tomto případě se však jedná o výjimku. Místo původní plánované ceny R$ 700 milionů realů stadion vyšel levněji na 695 milionů.

STADION HISTORICKOU PAMÁTKOU: Vzhledem ke své historické povaze od roku 1965, kdy byl původní stadion postaven, je již zařazen do seznamu památek. Proto nebyl stadion zbourán a na jeho místě postaven zcela nový. Úřady se rozhodly ponechat oválnou betonovou konstrukci s horní tribunou. Spodní část tribuny byla vybudována úplně nová a protažena k trávníku, tak aby byl symbolicky zachován ovál kolem hřiště. Rekonstrukcí došlo k mírnému poklesu kapacity ze zhruba 70 000 míst na 62 547.

REKORDNÍ NÁVŠTĚVA: Stadion se může pyšnit rekordní návštěvou 132 834, pravděpodobně stojících diváků z roku 1997, při zápase Cruzeiro s Villa Nova.
 

 

Photo: Rodrigo Lima / Portal da Copa (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' target='_blank'>CC BY 2.0</a>) | Source: Photo: <a href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' target='_blank'>copagov</a> Photo: Rodrigo Lima / Portal da Copa (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' target='_blank'>CC BY 2.0</a>) | Source: Photo: <a href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' target='_blank'>copagov</a> Photo: Rodrigo Lima / Portal da Copa (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/' target='_blank'>CC BY 2.0</a>) | Source: Photo: <a href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' _cke_saved_href='https://www.flickr.com/photos/copagov' target='_blank'>copagov</a>
Photo: Rodrigo Lima / Portal da Copa (CC BY 2.0) | Source: copagov
  FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4089© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |