FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadiony v Premier League budou hlídány Jestřábím okem

Premier LeaguePremier League 11.04.2013: Anglické stadiony budou v dalším ročníku Premier League pod dohledem Jestřábího oka. Technologie na hlídání brankových čar bude po domluvě jako první zavedena právě v nejvyšší anglické soutěži, čímž se opět zvedne její prestiž. Premier League je dlouhodobým zastáncem zavedení této technologie a odvedla pro to tvrdou práci, než jim FIFA vystavila povolení.

Systém Hawk-Eye známe především jako "Jestřábí oko" z tenisu. Principem Jestřábího oka je  rozmístění okolo hřiště zhruba 10 kamer na určená místa v triangulárním systému (osy x,y,z). Tyto kamery snímají míče pod různými úhly a ve chvíli kdy míč přejde brankovou čáru, vyšle signál rozhodčímu. Ten však bude mít na uznání gólu poslední slovo.

Systém umí během pěti seknud snímaný obraz převost do trojrozměrné grafiky, který lze sledovat na obrazovce. Opakované záběry budou k dispozici všem televizním stanicím. Ještě není rozhodnuto, zda se budou opakované záběry vysílat také na obrazovkách uvnitř stadionu. Přece jen je důležité, aby všichni fanoušci viděli fungující systém v akci.

ZAJÍMAVOSTI:                                                               PARTNER WEBU:

Podle oficiálních stránek Premier League by měla být technologie poprvé nasazena 17. srpna na úvodní kolo nového ročníku Premier League 2013/14. Vynálezce Jestřábího oka Paul Hawkins "Hawk-Eye" je velmi potěšen, že tak velký partner jako je Baraclays Premier League bude využívat jeho technologii na brankové čáře. Věřme, že bude fotbalu jen přínosem.

VIDEO UKÁZKA:


Autor: Jiří Vojkovský | Zdroj: www.premierleague.com | Video: vimeo.com

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3280© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |