FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stavba nového stadionu v Bordeaux pro Euro 2016

Bordeaux - Stade AtlantiqueBordeaux - Stade Atlantique 04.03.2014: Nový Stade Bordeaux Atlantique má být jeden z nejoriginálnějších staveb mezi stadiony na mistrovství Evropy ve Francii v roce 2016. Stadion pro 42 052 diváků navržený švýcarskými architekty Herzog & de Meuron, bude otevřen v roce 2015. Po pracovním názvu "Atlantik" se měl stadion jmenovat Grand Stade de Bordeaux. Vypadá to však, že stadion ponese komerční název společnosti, která se bude významně podílet na financování celé výstavby.

Nejedná se však o nic nového. Pojmenování nového stadionu po partnerovi, který se výrazně podílí na financování, je v posledních letech běžnou praxí. Příkladem můžou být především německé stadiony, kterých je v Bundeslize většina. Vzpomeňme na ty největší jako je Signal Iduna Park (Borussia Dortmund), Allianz Arena (Bayern Mnichov), Veltins Arena (Schalke 04) či Mercedes-Benz Arena (VfB Stuttgart). V Anglii jsou známy dva stadiony s názvy po leteckých společnostech Emirates Stadium (Arsenal FC) a Etihad Stadium (Manchester City). V Turecku se například stadion Galatasaraye jmenuje po operátorovi Türk Telekom Arena. Název budoucího stánku v Bordeaux však ještě čeká na toho správného investora.
 
Financování stadionu ve výši 173 milionů euro je rozděleno na více částí. Polovinu zaplatí klub Girondins se svými partnery. Na druhé polovině ceny stadionu se podílí veřejné orgány jako vláda, město, metropolitní oblast a další sponzoři.
   
Foto: PA (CC BY-SA 4.0)

 
FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4996© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |