FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stylové tribuny stadionu Mestalla ve Valencii

Valencia - MestallaValencia - Mestalla 14.04.2016: Netopýr je symbol města Valencie a obou jeho fotbalových zástupců v La Lize - Valencie CF a Levante UD. Proto jej mají oba tyto kluby ve svém znaku a na stadionu Mestalla dokonce zdobí jeho tribuny. Silueta netopýra je vyobrazena na největší východní tribuně pomocí nových sedaček v klubových barvách. Ty byly nově instalovány při poslední modernizaci stadionu v roce 2014.

Tato modernizace rozhodně nebyla v původních plánech Valencie. Ta totiž začala roku 2007 s výstavba nového stadionu, s obdobným názvem Nou Mestalla. Nový domov se začal stavět na místě bývalé továrny, vzdálené vzdušnou čarou 3,7 kilometrů severozápadně od stávající Mestalle. Do dvou let byla postavena základní železo betonová konstrukce a po té byla roku 2009 z finančních důvodů celá stavba pozastavena.

Koncem roku 2011 klub oznámil, že po dohodě s bankou bude stadion dostavěn a po té připadne majetek starého stadionu, respektive pozemek, bance. Dlouho očekávané otevření Nou Mestalla mělo proběhnout v roce 2014, ale nestalo se. Zatím není známo, kdy by mohl být nový stadion dostavěn a klub se raději rozhodl právě pro variantu modernizace stávajícího stánku Mestalla.   Vzledem kapacity stávajícího stadionu 55 tisíc diváků, která bývá zaplněná snad jen na zápasy s Barcelonou a Realem, je až nepochopitelné že se Valencia pustila do stavby stadionu s kapacitou 73 200, čímž si udělala doslova čáru přes rozpočet.

Modernizace Estadio Mestalla - 2014:
 
Foto: Valencia CF (CC BY-SA 4.0)

Foto: Coentor (CC BY-SA 3.0)
  .
Maketa (3D puzzle) stadionu Mestalla:


.
Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 9155© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |