FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Türk Telekom Arena

Galatasaray SK
StadionyTurecko - Süper Lig
Türk Telekom ArenaTürk Telekom Arena

Název: Türk Telekom Arena

Kapacita: 52 652

Otevření: 2011

Rozměry hřiště: 127 × 87 m

Cena výstavby: 120 mil.€ (2,9 mld. Kč)

 

Fotogalerie

Vstupenky na fotbal 3D makety stadionů
Photo: Mister No  (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en' target='_blank'>CC BY 3.0</a>) Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: <a href='http://www.fotbalovestadiony.cz/jiri-vojkovsky'>Jiří Vojkovský</a>, FotbloveStadiony.cz Photo: LardoBalsamico (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' target='_blank'>CC BY-SA 3.0</a>)
 

Zajímavosti

Ali Sami Yen, bývalý svatostánek Galatasaray Istanbul


Istanbul - Ali Sami YenIstanbul - Ali Sami Yen05.02.2017: Stadion Ali Sami Yen byl postaven roku 1964 ve tvaru oválu, tak jako většina tureckých stadionů ve své době. O rok později bylo doinstalováno umělé osvětlení a fanoušci Galatasaray si mohli konečně užívat domácí atmosféru večerních zápasů. Červeno žluté tribuny plné fanoušků ve stejně barevných dresech a vlajkách, fandící za doprovodu bubnů, světlic a dýmovnic. To byla pověstná, doslova pekelná atmosféra na Ali Sami Yen, díky níž získal stadion výstižnou přezdívku Cehennem, neboli Peklo.

celý článek


Fotoreport z Istanbulu - návštěva Galatasaray (2011)


Istanbul - Türk Telekom ArenaIstanbul - Türk Telekom Arena29.08.2013: Po několika návštěvách evropských stadionů a zápasů těch nejlepších ligových soutěží, přišla na řadu další fotbalová lahůdka. V roce 2011 jsme se vydali na zápas turecké Süper Ligy mezi Galatasaray a Kayserisporem (1:1). Velkou výzvou byla touha poznat horkou tureckou fotbalovou atmosféru, která se dala na nově postaveném stadonu Türk Telekom Arena s kapacitou přes 52 tisíc, očekávat.

celý článek

Mapa stadionu

Zobrazení: 32830© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |