FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Vodafone Arena, nový domov Besiktase

Istanbul - Vodafone ArenaIstanbul - Vodafone Arena 10.04.2016: Koncem března 2016 byla dokončena stavba nového domova, tureckého velkoklubu Besiktase BJK pro 42 000 diváků. Bylo již na čase. Bývalý stařičký stánek sloužil Besiktasi totiž dlouhých 66 let (1947 - 2013). Konečná cena Vodafone Areny se vyšplhala téměř na 100 milionů dolarů, tedy více než 2,5 miliardy korun. Svým vybavením a komfortem se nový stadion zařadil pochopitelně mezi nejmodernější arény na světě. Může se zdát, že k samotné dokonalosti chybí stadionu zatahovací střecha. Vzhledem k tureckým klimatickým podmínkám, však není zapotřebí.

Předností novodobého stadionu je především v podobě digitálních interaktivních HD obrazovek. Ty jsou umístěny po celém stadionu, aby mohly fanouškům nabídnout veškeré statistiky, rozhovory, aktuální výsledky z dalších stadionů včetně reklamních spotů. Partner klubu Vodafone, po kterém je stadion pojmenován, vybavil arénu širokopásmovými mobilními sítěmi, které zajistí pro tak velké množství fanoušků na jednom místě, snadný a rychlý přístup k nejnovějším informacím.

 
První zápas na novém stánku čeká Besiktas v pondělí 11. dubna 2016 proti Bursasporu, který má také čerstvé zkušenosti s otevřením nového stadionu. Koncem roku 2015 se Bursaspor přestěhoval do zcela nové Krokodýlí arény pro 43 670 diváků.

Nová Vodafone Arena, kapacita: 41 903:
 
Foto: Aykerim27 (CC BY-SA 4.0)
 
Celá stavba nové arény začala v červnu 2013 demolicí tribun, dnes již bývalého BJK İnönü Stadyumu. Od roku 1947, kdy byl stadion postaven, se na něm odehrálo nespočet zápasů a oslavila celá řada trofejí. Poslední velkou slávu v podobě zisku 13. ligového titulu, zažil BJK İnönü Stadyumu v sezoně 2008/09 a stále si tak udržuje třetí pozici v počtu získaných titulů v turecké Süper Lig.
 
Bývalý stadion BJK İnönü Stadyumu a jeho okolí má své historické hodnoty a proto byla cesta za získáním všech povolení ke kompletní přestavbě stadionu, velmi dlouhá a složitá. Vedení Besiktase však odvedlo tvrdou práci a fanoušci istanbulského klubu se tak můžou těšit na nový moderní stadion, který navíc pojme o deset tisíc diváků více.
 
Foto: Kemal Can Aytekin
  .
Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7695© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |