FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Zenit Arena – kosmická loď v Petrohradě

Petrohrad - Zenit ArenaPetrohrad - Zenit Arena 03.04.2017: Zenit Arena, připomínající obří kosmickou loď po přistání, bude jedním z dějišť mistrovství světa 2018, pro které byl tento 68 tisícový kolos postaven. Po Lužnikách se tak petrohradská aréna stává druhým největším stadionem Ruska. Zahřívací kolo nový stadion a její pořadatelé čeká o rok dříve, kdy se v Rusku odehraje Konfederační pohár 2017. Ještě před ním proběhne stěhování Zenitu Petrohrad do nového domácího prostředí.

Stavba stadionu v Petrohradě: Prvním stavební práce na novém stadionu byly zahájeny koncem roku 2006. Obratem však nabrala stavba sérii zpoždění související nejdříve s chybami v projektové dokumentaci a posléze s financováním celého projektu.


Přehled 12 pořadatelských stadionů MS 2018

Zájezdy na MS 2018 připravuje FotbalTour.cz


Původní plány byly na dostavění, tenkrát ještě Gazprom Areny, byly na rok 2008. Našly se však chyby v dokumentech projektu, jejíž úpravy odsunuly stavbu o několik let. Několikrát pozastavena stavba nového stadionu v Petrohradě se protáhla, až na neuvěřitelných, téměř jedenáct let. Což se také v nemalé míře projevilo na konečné výši nákladů a problémy s financováním byly na světě.

Financování: Nový stadion Zenitu měla původně financovat ruská společnost Gazprom, jež sponzoruje fotbalový klub Zenit Petrohrad. Gazprom ale z původního záměru ustoupil a tak se financování ujalo dměsto Petrohrad. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhala přes jednu miliardu dolarů, což ze Zenit Areny dělá jeden z nejdražších stadionů světa.
 


Zenit Arena, otevření: 2017, kapacita: 68 134


Foto: Andrew Shiva / Wikipedia (CC BY-SA 4.0)
Photo: Евгений Асмолов, <a href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' _cke_saved_href='http://fc-zenit.ru/' target='_blank'>www.fc-zenit.ru</a>  (<a href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' _cke_saved_href='https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en' target='_blank'>CC BY-SA 3.0</a>) Photo: <a href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' target='_blank'>www.fussballvirus.at</a> Photo: <a href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' target='_blank'>www.fussballvirus.at</a>  

Design stadionu
připomínající kosmickou loď vytvořila společnost japonského architekta Kisho Kurokawy. Výjimkou na dnešní dobu není zatahovací střecha. Podobný vzhled má Toyota Arena v Japonsku, ten rovněž navrhla Kurokawova společnost.

Poloha Zenit Areny: Stadion leží na místě bývalého Kirova stadionu, který byl zbourán v roce 2006 za účelem výstavby nového stadionu. Nachází asi sedm kilometrů severozápadně od centra Petrohradu na ostrově Krestovsky u řeky Něvy, což je zhruba pět kilometrů od již bývalého stánku Zenitu - Petrovsky Stadium.
 


Bývalý stadion Zenitu - Petrovsky Stadium, kapacita: 21 500


Photo: <a href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' target='_blank'>www.fussballvirus.at</a> Photo: <a href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' target='_blank'>www.fussballvirus.at</a> Photo: <a href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' _cke_saved_href='http://www.fussballvirus.at' target='_blank'>www.fussballvirus.at</a>Foto: www.fussballvirus.at

FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 8281© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Obchodní podmínky |